Mathematica

Mathematica je jeden z programů typu CAS (Computer Algebra Systems), kterým jsem se v rámci své doktorské práci věnoval. Svou výpočetní silou se společně s programem Maple řadí mezi nejlepší programy tohoto typu vůbec.

Zkušební verze programu Mathematica

Program Mathematica (30 denní zkušební verze) je možné stáhnout na stránkách Wolframu. Na stránkách je potřeba si založit účet.

Úvod pro úplné (fyzikální) začátečníky naleznete zde – uvod-uplni-zacatecnici.

Program Mathematica vyučuji na MFF UK jako předmět Úvod do programu Wolfram Mathematica nejen pro učitele.

Seminář – využití software Mathematica na střední škole září 2014

V pátek 26. září se uskutečnil další ze seminářů věnovaný použítí programu Wolfram Mathematica na střední škole.

V rámci semináře jsem měl dvě přednášky – Mathematica a matematické soutěže a Mathematica v nematematických předmětech – zeměpis, dějepis, sociologie – nové možnosti s Mathematica 10. Přednášky jsou ke stažení zde – Mathematica SS 2014-09 – Prednasky Kusak

Workshop

Workshop se nesl v duchu úvodního seznámení pro úplné začátečníky a následně jsme se podívali na příkazy pro práci s množinami a práci s vektory a maticemi.

Materiály ke stažení – Mathematica SS 2014-09 – Workshop Kusak.

Určování číselných oborů v programu Wolfram Mathematica Ciselne_obory.

Seminář – využití software Mathematica na střední škole

Dne 12. dubna 2013 se na střední průmyslové škole Na Třebešíně v Praze 10, konal seminář – využití software Mathematica na střední škole.

Přednáška na téma Mathematica ve fyzice ke stažení zde – Prednaska_Mathematica_SS_2013-04-12 a workshop Software Mathematica v matematice a fyzice na SŠ pro začátečníky a pokročilé ke stažení zde – Mathematica_Workshop_2013-04-12.